O czym należy pamiętać przed założeniem Hair Extensions?

Przed założeniem włosów Extensions należy pamietać o tym, aby dokładnie umyć własne włosy szamponem głęboko oczyszczającym. Zabieg dokładnego mycia usunie resztki lakierów, odżywek i innych specyfików i sprawi, że włosy doczepione nie będą się obsuwać, odklejać.

Należy odpowiednio dobierać kosmetyki, w szczególności odżywki. Inne użyjemy do metody Nano, Micro Ring czy Tape On, a innych do Keratyny.

Odbarwianie się włosów na pomarańczowo

Jeśli używasz kremów do ciała, ochrony przeciwsłonecznej itp. Z beta-karotenem lub podobnymi składnikami, twoje włosy mogą stać się pomarańczowe. Dopinki są najpierw depigmentowane, a następnie poddawane procesom chemicznym. Z tego właśnie powodu może dochodzić w niektórych przypadkach do odbarwień włosów.

Uwaga o możliwości tworzenie się trwałych miejsc odbarwienia na tekstyliach i powierzchniach, znajdziemy niemal na wszystkich kremach przeciwsłonecznych. To samo ostrzeżenie dotyczy Extensions. Przed użyciem kremu z filtrem przeciwsłonecznym należy potraktować końcówki włosów olejem do włosów, aby krem nie mógł przedostać się do dopinek. Najpierw pozwól kremowi przeciwsłonecznemu całkowicie się wchłonąć, a następnie usuń nadmiar kremu za pomocą np. ręczniczka.

 

Wizyta w Saunie z Dopinkami

Jeśli jesteś w saunie, najlepiej lekko związać włosy w kok lub warkocz. Włosy nie powinny być bezpośrednio na skórze. Można je również zawinąć w ręcznik. Po wizycie w saunie zalecane jest dokładne umycie włosów i nałożenie odżywki oraz oleju Arganowego na końcówki wlosów.

Basen i Morze - Chlor i Słona Woda

Dopinki mogą reagować z chlorem w wodzie co doprowadzić może w konsekwencji do ich odbarwienia. Najlepiej związać włosy w kok. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak czepek. Chlor i słona woda nie jest zalecana jeżeli nosimy włosy przedłużone. Nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy z tego rezygnować. Najlepiej jak zepniemy włosy i po prostu będziemy ograniczały nieco czas spędzony w wodzie.

Słońce i Solarium

Jeśli planujesz wizytę w solarium, pamiętaj o owinięciu włosów w ręcznik. W ten sposób chronimy włosy przed nadmierną temperaturą  i promieniami UV. Po sesji w Solarium konieczne jest umycie głowy i nałożenie odżywki oraz nawilżenie końcówek niewielką ilościa oleju Arganowego.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl