Witaj w mojej opowieści przedłużania włosów-doczepiane włosy opinie


Właściwie to mam długie włosy .... tak naprawdę moje włosy są super zdrowe ... i właściwie powinnam być mega szczęśliwa ...


Witaj w mojej opowieści przedłużania włosów

Ale około rok temu bardzo chciałam "Undercuttttttt". To było szalone i cool przez ponad rok. Okej rok i troche a co teraz ?

Moje włosy są długie i lubię układać je lub spinać w kucyk. Często noszę włosy w kok. Nie jest to łatwe teraz, ponieważ krótsze włosy ciągle wypadają z tyłu głowy.


Fakt ten irytuje mnie strasznie i muszę szybko znaleźć rozwiązanie.

 

Podgolony Undercut


Jestem realistką, więc myślę realnie.
Mam opcje całkowicie ściąć włosy i nosić krótką fryzurę. Problem polega jednak na tym, że tak naprawdę nie chce rozstawać się z moimi długimi włosami. Nie wiem co robić mam pomocyyyyyy

Nikt nie pomógł . . .

i nagle wpadł mi do głowy pomysł doczepienia włosów.
Postanowiłam zapoznać się z tematem i obalić mit "zniszczone włosy po przedłużaniu"
Interesowało mnie w szczególności jakie są metody, czym się różnią i która z metod przedłużania włosów będzie dla mnie odpowiednia. Im więcej czytałam, tym bardziej byłam zdezorientowana. Zdałam sobie sprawę, że dopinki nie są dla wszystkich i są bardzo kosztowną zabawą.

Niemniej jednak spełnię marzenie o długich i gęstych włosach.

Jakie są minusy przedłużania włosów ? i czy w ogóle istnieją ?
Czy to prawda, że włosy są zniszczone po przedłużaniu?

Czy przedłużanie włosów może doprowadzić do łysienia z pociągania?

Przedłużanie włosów nie jest dla kobiet, które nie mają ochoty poświęcać dużo czasu i wysiłku na pielęgnację i stylizację. Pielęgnacja włosów przedłużanych zajmuje dwukrotnie więcej czasu niż naszych własnych.
Rozczarowanie może nadejść, gdy zdasz sobie sprawę, ile kosztuje zabieg przedłużenia włosów przez profesjonalną osobę. Musisz również wiedzieć, że jeśli chcesz mieć ładne włosy to co 2 do max. 3 miesięcy powinnaś ściągnąć dopięte pasemka.
Trzeba mieć świadomość, że każde przedłużenie jest przymocowane do naszych własnych włosów. Powinno być również jasne, że przedłużenia po instalacji i myciu nie będą wyglądać jak po wyjęciu z opakowania i po wizycie u fryzjera. Nasze własne włosy również nie wyglądają bombowo bez stylizacji o tym zawsze trzeba pamiętać. Rzeczywistość różni się od rzeczywistości :)
Wszystko to powinno być znane, aby podjąć decyzję. Nie powinno się myć włosów częściej niż 2-3 razy w tygodniu, co jest problematyczne dla kobiet, które mają skłonność do przetłuszczania się włosów.
Jeśli wybierzesz kolor doczepianych pasemek na telefonie lub komputerze, może się zdarzyć, że wybierzesz niewłaściwy kolor z powodu lekkich zniekształceń kolorów grafiki, dlatego bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem spotkać się ze specjalistą od Extensions i omówić wszystkie szczegóły.

Zalety długich i gęstych włosów

Na szczęście jest dużo więcej argumentów, mówiących za tym, żeby korzystać z włosów doczepianych. Miałam wiele wątpliwości, ale jednak zalety, które za tym idą przekonały mnie do podjęcia decyzji o dopinanych włosach. Myślę, że najważniejsze, żeby dobrze się czuć w swojej skórze i jeżeli są możliwości podreperowania czegoś, z czego nie jesteśmy do końca zadowolone to powinnyśmy to zrobić. Największe piękno jest w nas w środku, ale na zewnątrz też możemy się upiększać :) Względnie ławo jest spełnić marzenie o długich i gęstych włosach. Kobiety, a jest ich wiele, które mają rzadkie lub krótkie włosy mogą spełnić to marzenie w pare chwil. Niestety wiele z nas boryka się z problemem niezbyt bujnych włosów, dlaczego wiec nie pomoc nieco naturze? Ona i tak ma dosyć dużo pracy :)

Kobiety, które juz od dawna marzyły o pięknych i gęstych włosach mogą nareszcie przestać marzyc i mogą zacząć działać. Droga do wszelakich eksperymentów z fryzurą jest otwarta, a włosy przedłużane dają nam wiele nowych możliwości.

Uparcie twierdzę, że balans wewnętrzny jest związany z naszym dobrym samopoczuciem i tym jak widzimy się na codzień. Teraz istnieje taka możliwość.

Przy internetowych badaniach i wnikliwej analizie tematu dopinek, dowiedziałam się, ze istnieje wiele metod i każda z nas może znaleźć i dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Do przedłużenia włosów przekonały mnie również zdjęcia z efektem końcowym tzw. metamorfozy czyli zdjęcia przed i po wykonanym zabiegu przedłużania włosów. Byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona jakie efekty można osiągnąć i jak pięknie mogą wyglądać włosy zagęszczone lub przedłużone. Dużym plusem jest rownież to, ze istnieje duża barwa kolorów. Każda z nas może praktycznie dopasować sobie odpowiednio kolor do swoich naturalnych włosów. Jeżeli natomiast nie znajdziemy pozadanego kolor, możemy poprosić fryzjera, aby on zajął się zafarbowaniem włosów Extensions. Jest to niewątpliwie ryzykowny zabieg, ale niesie niestety za sobą więcej ryzyka aniżeli farbowanie własnych włosów. Profesjonalne fryzjerki, farbują zazwyczaj jedna pasemko, żeby widzieć jak dane włosy doczepiane przyjmuje farbę.

W moim przypadku było nie lada wyzwanie, ponieważ mam na głowie Ombre, ale byłam juz tak zaangażowana i zafascynowana tym tematem, ze juz nic nie było w Stanie mnie zatrzymać.

O metodzie kanapkowej opinie przekazała mi moja serdeczna koleżanka

W internecie natknęłam się na przedłużanie włosów metodą keratynową, którą wykluczyłam od samego początku. To metoda na keratynę, która polega na tym, że pod wpływem wysokiej temperatury roztapiamy łuskę keratyny i wtapiamy w nią własne włosy. Znalazłam wiele opinii, które mówią o tym, ze to metoda, którą można nosić najdłużej, jednakże jest to moim zdaniem technika, która najbardziej niszczy nasze własne włosy, a ściągniecie później nie jest takie proste…Tak jak wcześniej już wspominałam jest wiele technik i każda z nas znajdzie coś dla siebie. Ważne, żeby przy tym czuć się komfortowo i dobrze. Metoda, która mnie zaciekawiła i najbardziej do mnie przemówiła to Nano Ring. Pierwszym argumentem jest to, że to tzw. metoda gwiazd Hollywood i w internecie można znaleść wiele zdjęć gwiazd showbiznesu, które również stosują tą najnowszą metodę przedłużania włosów. Technika Nanoring polega na tym, że kosmyki dopinek są mocowane przy pomocy maleńkich trzy milimetrowych miedzianych ringów. Są one tak malutkie, ze spokojnie możemy pofantazjować z różnego rodzaju fryzurami. Dużą zaletą jest również to, że łatwo się je ściąga i można założyć bez problemu po raz kolejny te same pasemka włosów. Zastanawiałam się rownież nad metodą Tape on, natomiast wydaje mi się, że ta metoda jest opcja krótkotrwałą, a mi zależało na tym, żeby te włosy ponosić przynajmniej 2 miesiące. Metoda podobna do nanoring to technika Microring. Jednakże ringi micro są dużo większe, a co za tym idzie bardziej widoczne i mniej komfortowe.

W końcu podjęłam decyzję dotycząca metody, która najbardziej mi odpowiada. Nie ma tam, ani wysokiej temperatury, ani kleju-moja metoda przedłużanie włosów na ringi.

Znalazłam super fryzjera i eksperta, który odpowiedział mi wcześniej na wiele kwestionowanych przeze mnie pytań. Na pierwszym spotkaniu omówiłyśmy szczegółowo, kombinację kolorów jak również długość i wagę (0,8 gram). W moim przypadku zdecydowaliśmy się na długość 50cm.

Moim zdaniem, powinieneś spotkać się z fryzjerem przed dopasowaniem kolorów i przedyskutować wszystkiego. Tylko wtedy unikniesz rozczarowania i możesz sprawić, że wizyta będzie jeszcze skuteczniejsza. Dzięki temu z góry może już uzgodnić kolory, metody i liczbę pasm włosów. Ponieważ ja mam ombre, zdecydowaliśmy się na 3 kolory razem ( #10 jasny brąz, #14 ciemny blond i #16 popielaty blond).
Maja super profesjonalna fryzjerka przygotowała mnie juz przed całym procesem i powiedziała, że pielęgnacja włosów przedłużanych odgrywa bardzo ważną rolę i że muszę używać odpowiednich produktów do pielęgnacji, ponieważ nie wystarczy tylko założyć Extensions, ale żeby się nimi cieszyć należy o nie bardzo dbać. Te rzeczy są wielokrotnego użytku :) :) :) Wspaniałą rzeczą jest to, że można nawet używać włosów do 3 razy! Inwestycja się opłaca.
Należy bardzo dokładnie myć włosy, najlepiej około dwóch razy w tygodniu. Zwróć uwagę na miejsca łączące i staraj się je dotykać tak mało jak to możliwe! Najlepiej nigdy nie myć włosów do góry nogami czyli mycie nad zlewem odpada. To może niepotrzebnie naciągać łączenia. Zamiast szorować mokre włosy, należy je dobrze masować. Najlepiej jest suszyć włosy najpierw ręcznikiem później suszarką, dopiero wtedy rozczesać.Nawet w przypadku suszenia powietrzem zaleca się szybkie wysuszenie łączeń.

Nareszcie nadszedł dzień przedłużania włosów

 

Dzień przedlużenia włosów

 

Nie byłam niczym zestresowana, ponieważ na wcześniejszych spotkaniach zostało wszystko w szczegółach uzgodnione. Nie musiałam się martwic, że czegoś zabraknie, albo nie będzie pasowało. Najlepiej jest dzień, w którym planujecie zakładanie dopinek nic innego nie planować, żeby nie stresować się, że może nie starczyć was czasu. Maja fryzjerka prosiła, żebym dzień wcześniej umyła głowę specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Ważne, żeby na włosach nie było żadnych odżywek, ani lakierów. To może spowodować obsunięcie się metalowych ringów. Jednakże tak przygotowane włosy zaleca się, przy każdej metodzie, nie tylko przy Nano Ringach. Przy zakładaniu należ pamiętać o tym, że jeżeli czujecie pewien dyskomfort, należy natychmiast poinformować fryzjera. Przy nano Ringach jest to ułatwiona sprawa, ponieważ jeżeli nadmiernie ciągną, ponieważ są np. za blisko skóry osadzone, można je w każdej chwili poluzować i założyć na nowo.

 

Przedziałki w zabiegu poczepiania włosów

 

Jeśli chodzi o technikę Nanoring, potrzebna była specjalna szydełko oraz małe ring do których przyczepia sie włosy Extensions. Jeżeli ktoś się bardzo dodrze przygotuje to można również spróbować zakładać samemu w domu. Ważne przy zakładaniu jest to, aby dobierać nie za długie pasemka, ponieważ mogą powodować wypadanie i luzowanie się. Natomiast zbyt cienkie nie utrzymają wagi naszych włosów, dlatego tak ważna jest przy tej metodzie precyzja. Faktycznie poczułam przy zakładaniu, że jedno pasemko jest szczególnie blisko i że zbyt Mono mnie ciągnie. Moja fryzjerka ściągnęła jej i założyła a nowo. Przy metodzie Tape On nie jest to niestety możliwe, ponieważ w grę wchodzi klej.

Po całym procesie ważną sprawą jest podcięcie włosów, dopiero wtedy fryzura jest kompletna. Najlepszą opcja jest podcięcie, umycie i za kilka dni ponowne podcięcie, bo jak wiadomo włosy po myciu zachowują sie trochę inaczej. Ja z mojej fryzury byłam bardzo zadowolona. Było ich naprawdę sporo.

Pierwsze dni, pierwszy tydzień

W ciągu pierwszych dni czułam lekki dyskomfort. To jednak normalne dla kogoś kto jeszcze nigdy wcześniej nie nosił dopinek. Moja fryzjerka przygotowała mnie na to, mówiąc, że już po kilku dniach przyzwyczaję się i nie będę nic czuła. Faktycznie jak powiedziała tak też się stało i po 2 dnia mogłam spokojnie związać włosy w wysokiego kucyka, bez poczucia napięcia w miejscach łączących.

 

Kok we włosach doczepianych

 

Bardzo szybko przyzwyczaiłam się rownież do ogromnej objętości włosów…chyba mogłaby każda z nas. Takie gęste włosy dają o wiele więcej możliwości i można eksperymentować z różnymi fryzurami. Nawet zwykły koński ogon wygląda cudownie.

 

Zdrowe i gęste włosy doczepiane ombre

 

Mycie i pielęgnacja

Obawiałam się nieco pierwszego mycia głowy, ale przyswojone miałam wszystkie dotyczące pielęgnacji wskazówki. Bezpośrednio przed samym myciem należy starannie rozczesać włosy, a następnie palcami lekko porozdzielać w miejscach łączących. Pamiętać należy o tym aby nie myć nigdy włosów ze spuszczoną głową w dól. Niestety szybkie mycie w zlewie, totalnie odpada. Najlepiej jest myć pod prysznicem. Ważne jest aby używać wyłącznie kosmetyków przeznaczonych do Extensions. Głowę należ delikatnie masować, natomiast miejsca łączące umyć delikatnie opuszkami palców. Należy unikać agresywnego szorowania :) Po starannym zmyciu szamponu, należy nałożyć odżywkę, oczywiście również przeznaczoną dla dopinek. Ważne jest przy tym unikanie miejsc łączący, aby nie doprowadzić do obsunięcia się pasemek. Kiedy zmyjemy już naszą odżywkę, należ wycisnąć włosy w ręcznik, a następnie wysuszyć suszarką. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wysuszyć miejsca łączące. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do tego, żeby pozostały niedosuszone. Dopiero kiedy nasze włosy są suche, możemy zabrać się za rozczesywanie. Włosy zaczynamy rozczesywać od końcówek i kierować się w górę, przytrzymując przy tym włosy ręką. W ten sposób zapobiegamy uszkodzeniom łączeń, ponieważ nie są niepotrzebnie naciągane.

 

Oczywiście przed użyciem suszarki zastosowałam ochronę przed wysoką temperaturą i nie suszyłam najwyższą temperaturą. Aby włosy pozostały lśniące polecam gorąco olejek arganowy. Należy użyć go bardzo mało i wyłącznie na końcówki. Rozczesywanie dopinek jest bardzo ważne i należy to robić do 3 raz dziennie.

Drugi do czwartego tygodnia

Doczepiane włosy to na prawdę super sprawa, ale muszę przyznać, że zajmuje również niesamowicie dużo czasu. Dla kogoś kto mało, albo w ogóle nie poświęca czasu na kosmetykę i pielęgnacje to prawdziwe wyzwanie. Dla mnie to było ewidentnie wzywanie :) Na szczęście jestem z reguły dobrze nastawiona i nawet w ciężkich sytuacjach dopatruje się tych pozytywnych aspektów. Bardzo mnie cieszyło to, że mogę eksperymentować z różnymi uczesaniami i zawsze wygląda to dobrze. Najbardziej zaskoczona byłam efektem po wyprostowaniu włosów, wyglądały one jakbym nałożony miała olaplex :)

 

Piękne, gęste włosy doczepiane

 

Niestety jak już wcześniej wspominałam nie mam zbyt dużo czasu, żeby codziennie modelować włosy i często spinam je gumką.

Pierwszy miesiąc minął bardzo szybko i kiedy zaglądnęłam do lusterka, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda, zaskoczyłam się tym, że miejsca łączeń znacznie się oddaliły od nasady głowy…moje włosy rosną na serio szybko, ale zdałam sobie sprawę, że noszenie dopinek w moim przypadku długo już nie potrwa, ponieważ nie będzie to wyglądało estetycznie i schludnie. Niestety kto chce wyglądać ładnie musi liczyć się z tym, że różnego rodzaju zabiegi należy regularnie powtarzać. Niepojęte są dla mnie opinie, na które natknęłam sie w internecie mówiące o tym, że włosy doczepiane można nosić do 6 miesięcy…Sorry, ale jak to jest możliwe, w takim przypadku jak muszą wyglądać włosy między łączeniami po upływie takiego czasu? Poza tym należy pamiętać, że nasze włosy wypadają każdego dnia, co oznacza, że włosy przy łączeniach są narażone na to, że będą musiały nosić cięższe pasmo. Na szczęcie wiarę w człowieka, przywróciły mi inne opinie w internecie, które mówiły o tym, że z włosami przedłużanymi jest tak samo jak z brwiami, paznokciami i farbowaniem włosów. Nic nie jest na zawsze i żeby cieszyć się pięknym efektem należy odpowiednio o nie dbać i co jakiś czas ściągać, aby podciągnąć je ponownie u nasady.

Wyjście na basen i saune

Wyjście na saunę i basen dobrze zaplanowałam i doinformowałam się w internecie. Ogólnie należy unikać moczenia dopinek w chlorowanej i słonej wodzie oraz wysokich temperatur takich jak w saunie. Ja moje dopinki związałam w wysokiego koga, żeby jak najmniej moczyć je na basenie. Czepek nie wchodzi u mnie w grę :). Ale pewnie byłby najlepszym rozwiązaniem. Na saunie, zawinęłam je po prostu w ręcznik, tak żeby jak najmniej miały do czynienia y wysoką temperaturą. W internecie znalazłam opisane przypadki odbarwień Hair Extensions przez właśnie chlorowana wodę. Najczęściej zdarza się to przy jasnych kolorach. Wspomnieć należy również o tym, że nasze włosy przedłużane mogą się odbarwić np. Od kremu do opalania, jeżeli np. Opadają na nakremowane ramiona. Nie mogę powiedzieć, żeby cały proceder był na tyle czasochłonny, żeby unikać wyjścia na basen lub saunę. Po kilku razach dochodzi się do wprawy i wszystko staje się rutyną.

5 do 8 tygodnia

W ciągu całego czasu noszenia doczepianych włosów, muszę się przyznać, że zdarzyło mi się nie nałożyć maseczki, nie rozczesać przed myciem czy użyć zwykłego szamponu. Sytuacja czasem zmusza i jak to w życiu nie jesteś zawsze wszystkiego przewidzieć. Ale moje włosy nawet pod koniec noszenia wyglądały dalej cudownie. To zależy jak zawsze od jakości włosów na jakie sie zdecydujemy. Poprosiłam koleżankę, aby ta zrobiła mi zdjęcie z tyłu głowy i ewidentnie było widać, że niektóre własne włosy wypadły i przytrzymywane były jedynie metalowym ringiem. Z tego też powodu zalecana jest przerwa pomiędzy kolejnym zakładaniem pasemek przedłużających. Nasze własne włosy muszą się podczas takiej przerw wzmocnić, a cebulki zregenerować.

 Ściągnięte włosy w dobrym stanie

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl