Włosy przedłużane na ślubną fryzurę – czy jest to dobry pomysł? 0
Włosy przedłużane na ślubną fryzurę – czy jest to dobry pomysł?

Włosy doczepiane na ślubną fryzurę – czy jest to dobry pomysł?

Długie, piękne, lśniące i bujne włosy, to marzenie wielu kobiet. Dłuższe pasma dodają pewności siebie, a także podkreślają kształt twarzy. Łatwiej też stworzyć ciekawą fryzurę, czy nawet nosić rozpuszczone włosy – niezależnie od doboru stylizacji, w każdej można wyglądać naprawdę ładnie. Kobiety, które mają stanąć na ślubnym kobiercu, mogą więc zastanawiać się nad przedłużeniem włosów na tę szczególną okazję. Jest wiele aspektów przemawiających za skorzystaniem z takiej możliwości. Przedłużanie ma też swoje mankamenty. Warto więc poznać plusy i minusy tego rozwiązania zanim podejmie się ostateczną decyzję.

 

Dlaczego warto mieć długie włosy do ślubu?

Mając długie włosy, nie trzeba martwić się o to, że m.in. sesja ślubna nie będzie romantyczna, czy spontaniczna. Dodatkowo dłuższe pasma można uczesać w taki sposób, by jeszcze bardziej podkreślić makijaż ślubny w ten uroczysty i wyjątkowy moment w swoim życiu. Długie włosy - umożliwiają oryginalne upięcie. Fryzura może częściowo utrzymywać pasma w ryzach (na przykład w efektownych, dużych warkoczach), a częściowo włosy będą w niej luźno opadać na ramiona.

Możliwości jest bardzo wiele pod tym względem, jednak trzeba zawsze pamiętać o tym, że upięcie powinno pasować do całej stylizacji, a więc do sukienki i dodatków. Ponadto wybrane uczesanie nie może w żaden sposób być niewygodne. Nie ma nic gorszego niż ciągłe poprawianie włosów, albo przeglądanie się w lustrze, by sprawdzić, czy upięte włosy są na swoim miejscu.

 

Długie czy krótkie włosy do ślubu?

Chcąc wyglądać naturalnie, warto zastanowić się nad rozpuszczeniem włosów i uczesaniem ich w taki sposób, by tworzyły efektowne fale – lekko podkręcone włosy nadadzą lekkości i zwiewności całej stylizacji. Oczywiście można także pójść do ołtarza w krótkich włosach. Jednak wtedy wybór fryzur nie jest już tak olbrzymi.

Ponadto należy przemyśleć dobór sukni, by udało się subtelnie podkreślić atuty Panny Młodej, która ma włosy krótkie lub średniej długości. Co jednak, gdy kobiecie nie odpowiada jej długość włosów? Wtedy z pomocą przychodzi wizyta u fryzjera. Specjalista po przeprowadzeniu konsultacji i przeanalizowaniu struktury naszych włosów dopasuje  włosy przedłużane.

 

Jakie są metody przedłużania włosów?

W profesjonalnym salonie fryzjerskim można przedłużyć włosy metodą:

  • tulejkową –  zaciskając tulejki (cienkich, podłużnych i metalowe elementy), łączy się doczepiane włosy z naturalnymi,
  • obrączkową (z ang. Nano Rings Hair Extensions) – polega na dołączeniu dłuższych pasm przy użyciu niedużych obrączek wykonanych z aluminium lub miedzi  
  • na taśmę Tape on  – fryzjer łączy dodatkowe pasma z naturalnymi włosami poprzez umieszczenie ich pomiędzy dwoma taśmami
  • Clip in – polega na wpięciu dodatkowych pasm pomiędzy naturalne za pomocą niewielkich spinek; metodę tę najczęściej stosuje się wtedy, gdy kobieta planuje tak zwane „wielkie wyjście” – pozwala ona przedłużyć włosy tylko na to jedno wydarzenie.

 

Niezależnie od tego, jaką ostatecznie wybierze się metodę przedłużania włosów, dodatkowe pasma mogą być albo naturalne, albo syntetyczne. Lepszym rozwiązaniem są te naturalne, ponieważ łatwiej się o nie dba, jeżeli przedłuża się nie tylko na jeden wieczór. 

Fryzjer zawsze stara się w taki sposób dobierać doczepiane włosy, by ich kolor był albo identyczny z naturalnym odcieniem prawdziwych pasm, albo bardzo zbliżony. Wszystko jednak zależy od tego, jaką fryzurę preferuje kobieta. Jeżeli chciałaby mieć włosy w różnych odcieniach, na przykład w stylu balejażu, wtedy fryzjer będzie musiał dopasować kolor do takiej wizji. Najczęściej przedłuża się włosy z wykorzystaniem pasm o jednakowej barwie. 

Pasma, które mogą być doczepione do naturalnych, mogę mieć długość w zakresie od 30 do 75 centymetrów. Efekt końcowy może być taki, jak był zamierzony lub nieco odbiegać od fryzury, którą ogląda się w katalogu.

 

Jak pielęgnować włosy z przedłużonymi pasmami?

Pielęgnacja włosów po doczepieniu zależy od tego, czy fryzjer dodał prawdziwe, czy sztuczne włosy. Jeżeli naturalne, wtedy nie trzeba tak naprawdę martwić się o to, że się je uszkodzi. Można więc bez obaw modelować fryzurę, zakręcać pasma na wałki, korzystać z lokówki, termoloków, a nawet używać suszarki i wałków. Takie włosy można upiąć dowolnie, dlatego bardzo szybko udaje się zapomnieć o tym, że ma się doczepione pasma.

W przypadku sztucznych pasm należy przed snem pamiętać o tym, by delikatnie rozczesać fryzurę. Następnie, by rano nie mieć problemów z ich rozczesaniem, warto związać je w luźny, niezapleciony warkocz tuż przy samym karku. Trzeba także korzystać z grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Myjąc włosy, należy uważać, by nie nanieść odżywki lub szamponu w miejsce, gdzie łączą się sztuczne włosy z naturalnymi. Natomiast podczas spłukiwania wskazana jest niższa temperatura wody.

 

Jakie są zalety przedłużania włosów?

Do najważniejszych zalet przedłużania włosów można zaliczyć:

  • szybką zmianę fryzury na tę pożądaną,
  • gęściejsze i bujniejsze włosy.

 

Wady doczepiania dłuższych pasm

Decydując się na doczepianie włosów, trzeba liczyć się z tym, że:

  • nieprofesjonalne wykonanie zabiegu osłabi naturalne włosy,
  • efekt końcowy nie zawsze jest taki, jakiego można się było spodziewać,
  • noszenie doczepionych włosów dłużej nie jest wskazane,
  • przyczepione pasma można bezpiecznie zdjąć tylko u fryzjera.

 

Podsumowanie

Jeżeli przyszła Panna Młoda ma delikatne i rzadkie włosy, które nie są łamliwe, suche ani osłabione, może zwykle pozwolić sobie na przedłużenie. Warto wykonać ten zabieg kilka tygodni wcześniej, by przekonać się, czy uda się wykreować idealną, preferowaną fryzurę. Ostatecznie każdy ma swój gust, więc niektóre kobiety zdecydują się przedłużyć, inne poczekają na to, jak ich włosy odrosną, a jeszcze inne pójdą do ślubu w krótkiej fryzurze. Zawsze jednak przed podjęciem decyzji, należy skonsultować się z profesjonalnym fryzjerem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl