Artykuł sponsorowany
Jeśli znudził Ci się ciemny kolor włosów i chcesz, aby były nieco jaśniejsze, to możesz udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego w celu ich rozjaśnienia lub zrobić to w domowym zaciszu. Nie trzeba mieć nawet chemicznego rozjaśniacza, bo jest wiele domowych sposobów, które umożliwiają rozjaśnienie włosów. Jakich konkretniej? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu!
Rozjaśnianie włosów - co będzie potrzebne i jak się do tego przygotować?
Do rozjaśniana włosów trzeba się odpowiednio przygotować, ponieważ każda zmiana koloru włosów, nawet delikatna, stanowi dla nich obciążenie. Kluczową kwestią jest to, aby dogłębnie odżywić włosy i je nawilżyć, dzięki czemu nie osłabi się ich kondycji. Sposoby na wzmocnienie kosmyków można znaleźć na portalu dla kobiet: https://wyszukana.com.pl/. Ma to szczególne znaczenie w przypadku włosów, które już są po koloryzacji. Nie powinno się przeprowadzać jej ponownie zbyt szybko, najlepiej poczekać co najmniej trzy miesiące. Zaleca się też dać włosom czas na regeneracje przed ich ponownym rozjaśnieniem. W ten sposób zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia i zniszczenia. Już na parę tygodni przed koloryzacją warto zastosować kuracje pielęgnacyjną, która ma na celu wzmocnienie włosów. Rewelacyjnie sprawdzają się maski odżywcze z olejkami, nakładane na włosy dwa razy w tygodniu. Dobrym pomysłem jest także aplikowanie na nie eliksirów odżywczych z olejkami. W zależności od tego w jaki sposób ktoś chce rozjaśnić włosy, niezbędne będzie przygotowanie kilku różnych produktów. Można to zrobić naturalnie, czyli za pomocą ziół, miodu, cytryny lub chemicznie, przy użyciu specjalnego rozjaśniacza. Warto wyposażyć się w pędzelek do aplikacji produktów na włosy, miseczkę szklana lub z tworzywa sztucznego, rękawiczki ochronne, spinki i grzebień, stare ubrania i ręcznik, wazelinę lub tłusty krem do zabezpieczenia skóry wokół włosów, szampon.
Jak rozjaśniać włosy w domu?
Włosy można rozjaśnić miodem i nie ma w tym nic trudnego. Jest to zabieg pielęgnacyjny, który jednocześnie pozwala na uzyskanie lekko jaśniejszych włosów. Oczywiście jeśli komuś zależy na rozjaśnieniu włosów w większym stopniu, to musi uzbroić się w cierpliwość i regularnie nakładać na włosy miód. Warto to robić, bo ten dar natury ma działanie odżywcze, włosy stają się po nim miękkie, połyskujące, sypkie. Najlepiej do rozjaśniania nadaje się miód akacjowy, który należy połączyć z wodą w celu uzyskania łatwiej do nałożenia mieszanki. Można zrobić rozjaśniającą płukankę do włosów: na dwie łyżki miodu przypada pół litra ciepłej wody. Jeszcze lepszy efekt uzyska się dzięki dodaniu do płukanki soku wyciśniętego z cytryny. Jeśli to możliwe, to warto płukać w włosy przez kilka minut w takiej mieszance, po czym wystawić włosy na działanie promieniowania słonecznego na kolejne kilkanaście minut.
Jak rozjaśnić ciemne włosy w kolorze czarnym?
Bardzo ciemne włosy są trudniejsze do rozjaśnienia, szczególnie za pomocą naturalnych metod. Nawet jednorazowe nałożenie rozjaśniacza nie pozwoli na znacznie jaśniejsze włosy, trzeba zaaplikować go więcej razy w celu uzyskania pożądanego efektu. Oczywiście nie można zbyt długo trzymać rozjaśniacza na włosach, bo w ten sposób dojdzie do ich zniszczenia. Jeśli komuś zależy na przejściu z czarnych włosów do blondu, to powinien zastosować kurację rozjaśniającą kilka razy, zachowując odpowiednie odstępy czasowe.
Jak rozjaśnić ciemne włosy w kolorze brązu
Włosy można rozjaśnić za pomocą naparu z rumianku, czyli w pełni bezpieczne. Jeśli ktoś będzie regularnie go używać, to może mieć widocznie jaśniejsze włosy. Oczywiście spektakularny efekt nie pojawi się od razu, jak po zastosowaniu chemicznego rozjaśniacza. Z czasem włosy będą coraz jaśniejsze, dlatego warto być cierpliwym. Oczywiście jest więcej ziół, które działają rozjaśniająco, można wypróbować kwiat lipy, nagietek, malwę. Do przygotowania płukanki wystarczy użyć dwóch torebek herbaty lub dwóch łyżeczek suszu, zalać to litrem gorącej wody. Po przestygnięciu mikstury należy nią wypłukać umyte włosy. Popularne jest stosowanie płukanek z cytryny i octu, czyli kwasów o działaniu rozjaśniającym. Nie można stosować ich zbyt często, bo może to doprowadzić do wysuszenia włosów. Kolejną propozycją jest nakładanie na włosy maseczki z cynamonu, bo zawiera on kwas powodujący rozjaśnienie włosów. Bardzo ważne jest to, aby nie nakładać go na skórę głowy, bo może ją podrażnić.