Barber – zawód który wraca do łask 0
Barber – zawód który wraca do łask

Zawód barbera w ostatnich latach zyskał na popularności. Jego praca polega na dbaniu o włosy klientów. Barber shopy to najczęściej odwiedzane miejsca przez dbających o siebie mężczyzn. Jednak kim tak naprawdę jest barber i czym się różni od fryzjera?

Kim jest barber?

Barber to doświadczona osoba, która przede wszystkim zajmuje się strzyżeniem włosów, brody oraz pielęgnacją męskiego zarostu. Zawód barbera w ostatnim czasie mocno zyskał na popularności. Co za tym idzie? Z miesiąca na miesiąc wyczuwa się wyraźnie zwiększone zapotrzebowanie na tych właśnie specjalistów. Nie można również pominąć faktu, że w wielu przeróżnych miastach w całym kraju powstaje mnóstwo barber shopów.

Warto dodać, że barber to klasycznie przeszkolony męski fryzjer, który przede wszystkim posługuje się maszynkami i brzytwą. Jednak oprócz fryzury, potrafi zająć się również zarostem oraz jego pielęgnacją. Dzięki temu można stwierdzić, że zawód mocno ewoluował, ponieważ mowa tu o fachowcach w skracaniu, przycinaniu oraz dobieraniu fryzury i brody – podkreśla Adam Woźnica właściciel LaCarter Barber Shopu w Rybniku

Historia zawodu barbera

Barber w dawnych czasach popularnie nazywany był golibrodą, a jego historia jest bardzo długa. Podstawową różnicą w historii zawodu barbera jest fakt, że kiedyś każdy fryzjer był barberem. Rozróżnienie między fryzjerami oraz barberami wprowadzono dopiero w XX wieku. Natomiast pierwsze usługi barberskie wykonywane były przez Egipcjan 5000 lat przed naszą erą. Przez wiele lat dokonywano usług barberskich, jednak nie były one tak popularne jak dziś. Ostatnie lata były kluczowe dla barberów, ponieważ duża grupa mężczyzn przekonała się do ''męskich salonów piękności''.

Zabiegi wykonywane przez Barbera

Barber shop to ''męski salon piękności'', czyli męska wersja damskiego SPA. Oprócz usług związanych z cięciem fryzury oraz brody, w barber shopach można zadbać o siebie w o wiele szerszym tego słowa znaczeniu. Specjaliści oferują również pielęgnacje fryzury oraz zarostu. Podczas zabiegu wykorzystywane są nie tylko szampony czy odżywki, ale również olejki, maści i balsamy. Często w ofercie można także znaleźć złuszczające peelingi oraz woski i pasty do stylizacji. Dodatkowo, z wielką chęcią zostaną udzielone informacje na temat codzinnego dbania o włosy. Wbrew pozorom, barber shopy to miejsca chętnie odwiedzane przez płeć męską, ponieważ oprócz różnych zabiegów, można porozmawiać o męskich sprawach, wypić szklankę whisky, zapalić cygaro oraz obejrzeć telewizję.

Dlaczego warto wybrać się do Barbera?

Nie można zaprzeczyć, że mężczyźni coraz bardziej interesują się swoim wyglądem. Dość duża grupa płci męskiej dba nie tylko o skórę, ale również o włosy. Panowie również pragną atrakcyjnego oraz zdrowego wyglądu wizualnego. Barber shop to dobry wybór, aby wszystkie potrzebne zabiegi wykonać w jednym miejscu. Tak jak wspomniano powyżej, barberzy to nie tylko specjaliści od fryzury oraz przycinania brody, ale także od ich pielęgnacji oraz udzielania informacji na temat dbania o wygląd zewnętrzny. Dlatego też, jeśli zależy komuś na dokładnym oraz starannym strzyżeniu włosów czy zarostu, warto zagłębić się w temat barberów, aby wybrać odpowiedni dla siebie salon.

Wizyta u Barbera

Jak wiadomo, wizyty w salonach fryzjerskich mogą przebiegać bardzo różnie. Przede wszystkim zależne jest to od długości włosów klienta oraz od jego życzeń. Jednak można być pewnym profesjonalizmu oraz starań barbera. Wykonują oni swoją pracę bardzo sumiennie i starannie, używając najlepszych kosmetyków oraz wysterylizowanych narzędzi.

Należy jednak wspomnieć, że koszt wizyty u barbera jest znacznie droższy, niż w zwykłym salonie fryzjerskim. Pojedyncze usługi kosztują najczęściej kilkadziesiąt złotych. Natomiast za pakiet obejmujący strzyżenie włosów i serwis brody trzeba zapłacić ok. 100 złotych. Ceny zależne są od miejscowości oraz popularności salonu. Mimo tego, mężczyźni nie stronią od odwiedzania barber shopów, ponieważ wielu z nich stawia efekt na pierwszym miejscu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl