Jak wygląda badanie włosa i kiedy warto zgłosić się do trychologa? 0
Jak wygląda badanie włosa i kiedy warto zgłosić się do trychologa?

Artykuł sponsorowany

Piękne włosy to nie tylko zasługa odpowiedniej pielęgnacji, ale również stylu życia, który obfituje w zdrową dietę. Gdy nie dostarczamy wraz z żywnością składników odżywczych, możemy odczuć skutki niedoborów – także poprzez pogorszenie kondycji kosmyków. Jeśli zauważysz u siebie objawy: przerzedzenie włosów, osłabienie ich oraz problemy ze skórą głowy – wykonaj analizę pierwiastkową włosa, aby poznać ich możliwe przyczyny. Na czym polega to badanie?

Co włosy mogą powiedzieć na temat stanu zdrowia?

Jak wiadomo, nie tylko stan skóry, ale także jakość naszych włosów mówi o naszym zdrowiu i stylu życia. Włosy są cennym nośnikiem informacji, dlatego dzięki poddaniu ich badaniu diagnostycznemu możesz poznać wiele faktów dotyczących zmian zachodzących w organizmie.

Słabe i kruche włosy są źródłem informacji o braku witamin lub zbyt obciążającym trybie życia. Przechowują one zapis dotyczący chorób, stanów zapalnych czy niedoborów składników mineralnych. Dlatego właśnie badanie włosa, jakim jest pierwiastkowa analiza, może dostarczyć cennych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia.

Na czym polega analiza pierwiastkowa włosa?

Analiza pierwiastkowa włosa to szczegółowe badanie diagnostyczne, które polega na sprawdzeniu poziomu proporcji pomiędzy związkami chemicznymi, takimi jak: magnez, wapń, siarka, miedź, żelazo, cynk oraz wielu innych – obecnych w strukturze włosa.

Wykonaniem badania włosa zajmuje się trycholog – specjalista od schorzeń włosów i skóry głowy. Dzięki wykonaniu analizy ma możliwość identyfikacji niedoborów pierwiastków niezbędnych dla utrzymania zdrowia włosów oraz wykrycia substancji toksycznych o niekorzystnych wpływie na ich kondycję.

Warto podkreślić, że analiza pierwiastkowa włosa jest badaniem o dużej skuteczności, ale wymaga ona odpowiedniego przygotowania próbki oraz interpretacji wyników przez specjalistę. Dlatego warto podejść do niej z rozwagą i skorzystać z pomocy doświadczonych trychologów. Badanie włosa może wykonać m.in. trycholog Wrocław przy ulicy Kościuszki 29 – w Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika możesz skorzystać aż z trzech metod diagnostycznych:

  • Biomol,
  • EHA (Elemental Hair Analysis),
  • H4H (Health4Hair).

Czego możesz dowiedzieć się o zdrowiu organizmu na podstawie wyników badania włosa?

Analiza pierwiastkowa włosa pozwala wcześnie wykryć choroby układu hormonalnego czy metabolicznego, które dają o sobie znać za sprawą pogorszenia kondycji włosów. Daje również możliwość podjęcia działań służących wzmocnieniu i odbudowie kosmyków. Wynik badania analizy pierwiastkowej włosa jest również wskazaniem do zadbania o stan odżywienia organizmu, a więc wprowadzenia zdrowych nawyków żywnościowych – a niekiedy również suplementacji.

Kiedy wykonać pierwiastkową analizę włosa?

W przypadku osób dorosłych analizę włosa możesz wykonać w każdej chwili, choć zaleca się poddanie badaniu co najmniej raz w roku, aby sprawdzić, czy organizm otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych wraz z pożywieniem.

Analiza włosów może być przydatna w przypadku zdiagnozowania niedoborów żywieniowych oraz chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Jest to odpowiednie badanie dla osób, które szukają przyczyny osłabienia ich kosmyków oraz problemów ze wzmożonym wypadaniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl